Logo

DÇ-2018-in bütün oyunları - SİYAHI


Dünya çempionatına artıq start verilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, 32 komanda 8 qrupda mübarizə aparır.

İyunun 28-dək qrup mərhələsinin matçları keçiriləcək mundialda pley-off oyunlarına iyunun 30-dan start veriləcək. Yarışın final matçı isə iyulun 15-də baş tutacaq.

DÜNYA ÇEMPİONATI

A qrupu

I tur

14 iyun

Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı – 5:0

Qollar: Yuri Qazinski, 12; Denis Çerışev, 43, 90+1, Artyom Dzyuba, 71; Aleksandr Qolovin, 90+4

15 iyun

16:00. Misir – Uruqvay

II tur

19 iyun

22:00. Rusiya – Misir

20 iyun

19:00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı

III tur

25 iyun

18:00. Uruqvay – Rusiya

18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir

B qrupu

I tur

15 iyun

19:00. Mərakeş – İran

22:00. Portuqaliya – İspaniya

II tur

20 iyun

16:00. Portuqaliya – Mərakeş

22:00. İran – İspaniya

III tur

25 iyun

22:00. İran – Portuqaliya

22:00. İspaniya – Mərakeş

C qrupu

I tur

16 iyun

14:00. Fransa – Avstraliya

20:00. Peru – Danimarka

II tur

21 iyun

16:00. Danimarka – Avstraliya

19:00. Fransa – Peru

III tur

26 iyun

18:00. Danimarka – Fransa

18:00. Avstraliya – Peru

D qrupu

I tur

16 iyun

17:00. Argentina – İslandiya

23:00. Xorvatiya – Nigeriya

II tur

21 iyun

22:00. Argentina – Xorvatiya

22 iyun

19:00. Nigeriya – İslandiya

III tur

26 iyun

22:00. Nigeriya – Argentina

22:00. İslandiya – Xorvatiya

E qrupu

I tur

17 iyun

16:00. Kosta-Rika – Serbiya

22:00. Braziliya – İsveçrə

II tur

22 iyun

16:00. Brazilya – Kosta-Rika

22:00. İsveçrə - Serbiya

III tur

27 iyun

22:00. Braziliya – Serbiya

22:00. İsveçrə - Kosta-Rika

F qrupu

I tur

17 iyun

19:00. Almaniya – Meksika

18 iyun

16:00. İsveç – Cənubi Koreya

II tur

23 iyun

19:00. Cənubi Koreya – Meksika

22:00. Almaniya – İsveç

III tur

27 iyun

18:00. Meksika – İsveç

18:00. Cənubi Koreya – Almaniya

G qrupu

I tur

18 iyun

19:00. Belçika – Panama

22:00. Tunis – İngiltərə

II tur

23 iyun

16:00. Belçika – Tunis. Moskva

24 iyun

16:00. İngiltərə – Panama

III tur

28 iyun

22:00. İngiltərə – Belçika

22:00. Panama – Tunis

H qrupu

I tur

19 iyun

16:00. Kolumbiya – Yaponiya

19:00. Polşa – Seneqal

II tur

24 iyun

19:00. Yaponiya – Seneqal

22:00. Polşa – Kolumbiya

III tur

28 iyun

18:00. Seneqal – Kolumbiya

18:00. Yaponiya – Polşa

1/8 final

30 iyun

1. 18:00. C1 – D2

2. 22:00. A1 – B2

1 iyul

3. 18:00. B1 – A2

4. 22:00. D1 – C2

2 iyul

5. 18:00. E1 – F2

6. 22:00. G1 – H2

3 iyul

7. 18:00. F1 – E2

8. 22:00. H1 – G2

1/4 final

6 iyul

1. 18:00. 1-ci cütün qalibi ilə 2-ci cütün qalibi

2. 22:00. 5-ci cütün qalibi ilə 6-cı cütün qalibi

7 iyul

3. 18:00. 7-ci cütün qalibi ilə 8-ci cütün qalibi

4. 22:00. 3-cü cütün qalibi ilə 4-cü cütün qalibi

Yarımfinal

10 iyul

1. 22:00. 1-ci cütün qalibi ilə 2-ci cütün qalibi

11 iyul

2. 3-cü cütün qalibi ilə 4-cü cütün qalibi

3-cü yer uğrunda oyun

14 iyul

18:00. 1-ci cütün məğlubu ilə ikinci cütün məğlubu

Final

15 iyul

19:00. 1-ci cütün qalibi ilə 2-ci cütün qalibi

 TopXeber.Az