Logo

DÇ-2018-in bütün oyunları - YENİLƏNİR


Dünya çempionatına artıq start verilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, 32 komanda 8 qrupda mübarizə aparır.

İyunun 28-dək qrup mərhələsinin matçları keçiriləcək mundialda pley-off oyunlarına iyunun 30-dan start veriləcək. Yarışın final matçı isə iyulun 15-də baş tutacaq.

DÜNYA ÇEMPİONATI

A qrupu

I tur

14 iyun

Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı – 5:0

Qollar: Yuri Qazinski, 12; Denis Çerışev, 43, 90+1, Artyom Dzyuba, 71; Aleksandr Qolovin, 90+4

15 iyun

Misir – Uruqvay - 1:0

Qol: Xose Himenes, 90

II tur

19 iyun

Rusiya – Misir - 3:1

Qollar: Ahmet Fathi, 47 (avtoqol), Çerışev, 59, Zyuba, 62 - Salah, 72 (pen.)

20 iyun

Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı - 1:0

Qol: Luis Suares, 23

III tur

25 iyun

18:00. Uruqvay – Rusiya

18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir

B qrupu

I tur

15 iyun

Mərakeş – İran - 0:1

Qol: Aziz Buhadduz, 90+4 (avtoqol)

Portuqaliya – İspaniya - 3:3

Qollar: Kriştianu Ronaldo, 4 (pen.), 45, 88 - Dieqo Kosta, 25, 55, Naço Menreal, 58

II tur

20 iyun

Portuqaliya – Mərakeş - 1:0

Qol: Kriştianu Ronaldo, 4

İran – İspaniya - 0:1

Qol: Dieqo Kosta, 54

III tur

25 iyun

22:00. İran – Portuqaliya

22:00. İspaniya – Mərakeş

C qrupu

I tur

16 iyun

Fransa – Avstraliya - 2:1

Qollar: Antuan Qrizmann, 58 (pen); Aziz Behiç, 81 (avtoqol) - Mayl Yedinak, 62 (pen)

Peru – Danimarka - 0:1

Qol: Yusuf Poulsen, 59

II tur

21 iyun

16:00. Danimarka – Avstraliya

19:00. Fransa – Peru

III tur

26 iyun

18:00. Danimarka – Fransa

18:00. Avstraliya – Peru

D qrupu

I tur

16 iyun

Argentina – İslandiya - 1:1

Qollar: Serxio Aquero, 19 - Alfred Finnboqason, 23

Xorvatiya – Nigeriya - 2:0

Qollar: Oqenekaro Etebo, 23 (avtoqol), Luka Modriç, 71 (pen.)

II tur

21 iyun

22:00. Argentina – Xorvatiya

22 iyun

19:00. Nigeriya – İslandiya

III tur

26 iyun

22:00. Nigeriya – Argentina

22:00. İslandiya – Xorvatiya

E qrupu

I tur

17 iyun

Kosta-Rika – Serbiya - 0:1

Qol: Aleksandr Kolarov, 56

Braziliya – İsveçrə - 1:1

Qollar: Koutinyo, 20 - Zuber, 50

II tur

22 iyun

16:00. Brazilya – Kosta-Rika

22:00. İsveçrə - Serbiya

III tur

27 iyun

22:00. Braziliya – Serbiya

22:00. İsveçrə - Kosta-Rika

F qrupu

I tur

17 iyun

Almaniya – Meksika - 0:1

Qol: Irvinq Losan, 35

18 iyun

İsveç – Cənubi Koreya - 1:0

Qol: Andreas Qranqvist, 65 (pen.)

II tur

23 iyun

19:00. Cənubi Koreya – Meksika

22:00. Almaniya – İsveç

III tur

27 iyun

18:00. Meksika – İsveç

18:00. Cənubi Koreya – Almaniya

G qrupu

I tur

18 iyun

Belçika – Panama - 3:0

Qollar: Dris Mertens, 47; Romelu Lukaku, 69, 75

Tunis – İngiltərə - 1:2

Qollar: Fercani Sassi, 35 (pen.) - Harri Keyn, 11, 90+1

II tur

23 iyun

16:00. Belçika – Tunis. Moskva

24 iyun

16:00. İngiltərə – Panama

III tur

28 iyun

22:00. İngiltərə – Belçika

22:00. Panama – Tunis

H qrupu

I tur

19 iyun

Kolumbiya – Yaponiya - 1:2

Qollar: Xuan Kintero, 39 - Sindzi Kaqava, 6 (pen.); Yuya Osako, 73

Polşa – Seneqal - 1:2

Qollar: Krixkovyak, 86 - Sionek, 38 (avtoqol), Mbaye Nianq, 60

II tur

24 iyun

19:00. Yaponiya – Seneqal

22:00. Polşa – Kolumbiya

III tur

28 iyun

18:00. Seneqal – Kolumbiya

18:00. Yaponiya – Polşa

1/8 final

30 iyun

1. 18:00. C1 – D2

2. 22:00. A1 – B2

1 iyul

3. 18:00. B1 – A2

4. 22:00. D1 – C2

2 iyul

5. 18:00. E1 – F2

6. 22:00. G1 – H2

3 iyul

7. 18:00. F1 – E2

8. 22:00. H1 – G2

1/4 final

6 iyul

1. 18:00. 1-ci cütün qalibi ilə 2-ci cütün qalibi

2. 22:00. 5-ci cütün qalibi ilə 6-cı cütün qalibi

7 iyul

3. 18:00. 7-ci cütün qalibi ilə 8-ci cütün qalibi

4. 22:00. 3-cü cütün qalibi ilə 4-cü cütün qalibi

Yarımfinal

10 iyul

1. 22:00. 1-ci cütün qalibi ilə 2-ci cütün qalibi

11 iyul

2. 3-cü cütün qalibi ilə 4-cü cütün qalibi

3-cü yer uğrunda oyun

14 iyul

18:00. 1-ci cütün məğlubu ilə ikinci cütün məğlubu

Final

15 iyul

19:00. 1-ci cütün qalibi ilə 2-ci cütün qalibi

TopXeber.Az